ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Книга - це корабель мудрості, який на вітрилах людської думки несе дорогоцінний вантаж крізь століття й проносить його через серце кожного небайдужого. 

Книга - невичерпне джерело знань, одержаних людством протягом багатьох років. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти соціальний досвід попередніх поколінь, прилучити до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Книга - головний засіб навчання. 

Шкільна бібліотека - це не тільки зібрання книг, але й місце, де зустрічаються діти й підлітки, вчителі й батьки. Тому важливе завдання сьогодення - удосконалити її та зробити привабливою для всіх категорій читачів. 

Основними напрямками діяльності шкільної бібліотеки у 2017-2018 навчальному році є популяризація української літератури, літератури з питань освіти, історії культури українського народу і виховання поваги до державних та народних символів України, рідної мови, національно-культурних та духовних надбань нашого народу; виховання в учнів культурної компетентності та зацікавленості у користуванні друкованою книгою, як джерелом інформації, бережливого ставлення до книги; підвищення інформаційної, виховної, пізнавальної, культурологічної функцій бібліотеки; пошук нових форм роботи з виховання в учнів загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності, естетичної, трудової, економічної культури, здорового способу життя.


МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

З метою формування екологічної культури учнівської молоді з 01 жовтня по 22 жовтня 2021 року  в нашій школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». В рамках цього шкільним бібліотекарем та вчителями школи були проведені масові заходи. А саме: шкільна виставка малюнків «Земля радіє від краси» (1-7 класи); виставки домашніх бібліотек «Вивчаємо навколишній світ» (1, 4 класи), «Віконце в природу» (2,3 класи); тематична виставка літератури «У світі дивовижної природи»; виставка-експозиція «Природа очима художників» (5-7 класи); виставка еко-творчості читачів «Природа і фантазія» (1-4 класи); гра «Екологічне лото» (1 клас); подорож на природу «Стежками Тубальського лиману» (2, 3 класи); екологічна вікторина «Про гриби нічого не знаєш, що ж у лісі ти шукаєш?» (4 клас); екологічний екскурс «Пізнай довкілля рідного села», перегляд презентації «Пластикові пакети – недооцінена проблема сьогодення» (7 клас); круглий стіл «Екологічні проблеми людства» (8, 9 класи).

Сподіваємося, що учні нашої школи будуть з любов'ю та повагою ставитися до навколишнього середовища і в майбутньому будуть брати участь у розв'язанні екологічних проблем не тільки нашого села, а й і у масштабах всієї України !!!


Фотоальбом. Місячник шкільних бібліотек. Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІ ст. 2021-2022 н.р.

Всеукраїнський місячник "Шкільна бібліотека-центр творчого розвитку дитини"


На виконання  наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа Інституту модернізації змісту освіти від 19.07.2018 № 22.1/10-2570 «Щодо виконання наказу МОНУ від 12.08.2014 № 931»,  наказу ВОМС Приазовської райдержадміністрації від  26.09. 2018  №  283 «Про проведення  щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2018 році» та з метою сприяння реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, пошуку ефективних шляхів щодо розвитку творчих здібностей учнів  засобами бібліотечної роботи, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя,  розвивати цінності громадянського суспільства, в Новокостянтинівській ЗОШ І-ІІ ступенів з 01 по 31 жовтня 2018 р. був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека –  центр творчого розвитку дитини», присвячений 100-річчю від дня народження В. О. Сухомлинського. В рамках цього були проведені виховні заходи:
  • Книжкова виставка «Великий педагог, великий добротворець».
  • Конкурс-виставка ілюстрацій «Казка на кінчику пензля» (1-4 класи).
  • Виставка творчих робіт учнів «Шедеври маленьких умільців».
  • Літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського» (1, 2 класи).
  • Бесіда «Дітям про В.О. Сухомлинського» (3, 4 класи).
  • Усний журнал «Людина починається з добра» (5 клас).
  • Розміщення на загальношкільних стендах «Інформаційний вісник», «Живи, книго!», блозі школи  матеріалів з теми Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА:

Конституція України

Декларація прав дитини

Положення       про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу (Затверджено  наказом Міносвіти України   від 14 квітня 1999 р. N 139).

ТИПОВІ ПРАВИЛА користування бібліотеками в Україні (ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства культури і мистецтв України
05.05.1999  № 275
).

ІНСТРУКЦІЯ про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України 02.12.2013  № 1686).

Бібліотечна справа в Україні
Кодекс читача бібліотеки
Як читати книжку
Як писати твір
Як писати реферат
Пам'ятка учасникам огляду-конкурсу "Живи, книго!"
Люба дитино!
Рекомендації класним керівникам щодо роботи з учнями в межах акції "Живи, книго!"
Мозаїка висловлювань великих людей про книгу
Прислів'я та приказки про книгу
Пам'ятка читача
Правила ремонту книги

Поради батькам щодо виховання інтересу дітей до читання

Немає коментарів:

Дописати коментар